RTE Aleviler için düğmeye bastı!

Polis sabah erken saatlerde ABF Örgütleme Genel Sekreteri ve Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş’ın evine baskın düzenledi.


Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Örgütleme Genel Sekreteri ve Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş bugün sabaha karşı saat 04:30 da göz altına alındı.

Alevinet’in haberine göre konu hakkında bir açıklama yapan Alevi Kültür Dernekleri Sarıkamış Pirsultan Cemevi Yönetim Kurulu, “Bu hukuksuzluğa boyun etmeyeceğiz” dedi. Söz konusu açıklama şöyle:


“AKD (Alevi Kültür Dernekleri) Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi Kurum başkanımız ve aynı zamanda ABF Örgütlenme Genel sekreteri Zeynel Odabaş, bu sabah saat 04.30 itibariyle evine baskın yapılarak gözaltına alınmıştır. Bu hukuksuzluğa karşı asla boyun eğmeyeceğiz. Zeynel Odabaş şahsında tüm Aleviler esir alınmaya çalışılmıştır. Başkanımız ve Alevi hak mücadelesinin yanındayız. Aleviler haktır, Aleviler vardır. Aleviyiz, haklıyız, kazanacağız.”

Emre Uslu Erdoğan’ın hedef aldığı muhalifleri analiz ettiği yazısında 2017 yılında CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Alevi kurumlarının Erdoğan’ın operasyon düzenleyeceği yeni muhalefet grupları olacağını duyurmuştu. Havuz medyası Uslu’yu kışkırtıcılık yapmakla suçlamıştı ama son operasyon gerçeği gün yüzüne çıkardı. Bu tutuklamayla Erdoğan Alevilere operasyonun ilk adımını atmış oldu.

yeniyön
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ