Gazeteci Behram Kılıç için tahliye kararı çıktı

2017 yılının Ekim ayında tutuklanan gazeteci ve yazar Behram Kılıç için bugün çıkarıldığı mahkemeden tahliye kararı çıktı.Aksiyon Dergisi ile Zaman ve Özgür Düşünce gazetelerinde görev yapan ve geçtiğimiz yıl tutuklanan gazeteci Behram Kılıç için tahliye kararı çıktı.


KHK ile kapatılan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınarak 9 Kasım 2017’de tutuklanan Behram Kılıç, bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından tahliye edildi.

Aralarında eski Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Gündem ve Nuh Gönültaş’ın da bulunduğu gazetecilerin dosyaları ayrılmış ve ‘Araftaki Kramponlar’, ‘İstanbul’un Yüz Spor Olayı’, ’70 Milyonda Bir’ ve bugün hayatta olmayan gazeteci Hacı Hasdemir’le birlikte kaleme aldıkları ‘Yıldızların Dünyası’ kitaplarının yazarı da olan Behram Kılıç Silivri Cezaevinden SEGBİS ile bağlandığı duruşma sonrası özgürlüğüne kavuştu.

11 Ekim 2017 tarihinde Anadolu Sulh Ceza Hakimliği sevk edilen 10 gazeteciden aralarında eski Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Gündem ile gazeteci yazarlar Behram Kılıç ve Nuh Gönültaş’ın da bulunduğu 4 kişinin “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanmasına karar verilmişti.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ